2020. 12. 23. Újpest-Zalaegerszeg 3-2
Edző: Pedrag Rogan Játékrendszer 1-4-4-2 Kezdő: Banai- Pauljevics- Koutroumpis, Kastrati, Antonov-Simon, Mitrovics, Csongvai, Perosevic- Tallo, Beridze Gólszerzők: Csongvai és Tallo 2
Érdekes meccs volt abból a szempontból, hogy szűrő középpályás nélkül álltunk fel 4 csatárral és két támadó középpályással. Borítékolható volt az adok-kapok, a középpályák gyors átjátszása. Az első fél órában, még becsülettel visszazártak a csatárok, így egyik csapatnak sem volt területe, de ahogy fáradtak, úgy lett egyre több terület. Ez mind a helyzetek mind a gólok számában megmutatkozott. Arra is kíváncsi voltam, hogy hogyan működik az a csapat, amelynek a baloldalán egyszerre játszik Beridze és Perosevics? Nos, egymással nem-igen találták meg a játékot, viszont Pero és Tallo igen. Ez ugye azért érdekes, mert néhány meccsel ezelőtt, ha fegyvert fognak Pero fejéhez, akkor sem passzolt volna Tallonak. Mi lehet a váltás oka? Lehet, hogy rájöttek, hogy nem egymás ellen hanem egymásért kéne focizni? Vagy valamelyikükért jött egy ajánlat? Mondjuk Talo olyan vehemensen játszott, mint eddig még soha, és fejelt is két gólt, ami eddig nem volt rá jellemző. U45-ös csatárunk megtáltosodott. Vajon mi lehet mögötte?
Ezen a meccsen senki nem játszott kiemelkedően, de jó átlagot igen. Ha jönnek a számok meglátjuk.
És akkor az edző váltásról:
Pedrag Rogan nem Újpest szintű edző volt. Miért:
Mert a felállással is túl sokat kísérletezett.
Mert nem találta meg a legjobb kezdőt.
Mert olyan játékosoknak szavazott bizalmat hétről-hétre, akik nem érdemelték meg.
Mert nem tudott reagálni meccs közben a történésekre.
Mert egy meccsen tudott időben cserélni.
Mert nem volt középpályás védekezésünk.
Mert nem volt egyetlen begyakorolt támadási sémánk sem, amire építkezhettünk volna.
Mert nem voltak szabadrúgás és szögletrúgás kombinációink.
Mert csak abban bízhattunk, hogy elöl a jobb képességű játékosaink majd rögtönöznek valamit.
Mert amikor a csatársorból egyedül Simon passzolt a többieknek, míg a többiek senkinek, akkor nem tudott belenyúlni a helyzetbe.
Azt olvasom, hogy Oenning érkezik: Mit tudunk róla? Német elsőosztályú játékos múlt, és edző is volt olyan csapatoknál, mint Nürnberg, Hamburg, Magdeburg. hazánkban a vasast irányította. Mikor átvette őket, akkor az első évben bent tartotta a csapatot az első osztályban, majd a következő évben harmadikok lettek. A rákövetkező évben viszont kiestek az NB1-ből. Hogy mi történt ott azt nem tudom, de nem hiszem, hogy valaki, akinek az első teljes évében összejön a bronz, az utána elfelejti a szakmát. Kiderül majd hogy mi lehetett a háttérben.
Úgy tudom egyébként, hogy tanár ember, reméljük, hogy a mentális felkészítéssel így nem lesz gond. Kb arra emlékszem még vele kapcsolatban, hogy igyekezett sok fiatalt beépíteni az első csapatba. A Vasanál a statisztikája: 93 meccsből 35 győzelem, 20 döntetlen, és 38 vereség.
Csapatszinten némi Zete fölényt mutatnak a számok, ugyanakkor megint egyéni szinten vertük meg őket. Számomra is meglepetés, hogy a Honvéd elleni 246-os indexet is túlszárnyaltuk csapat szinten, és 261-es indexet rakott össze a csapat. valószínűleg, ezért nem éreztük meg annyira Onovo és Szakály hiányát, a helyetteseik felnőttek a feladathoz. Bár ebben az is biztos benne volt, hogy 3 gólt szereztünk, ami megdobja az indexet. A 261-es csapat index már igen jó szám.
Egyénileg a legjobb számot 351-t Tallo hozta azzal hogy két gólt is fejelt. Ötször célozta meg a kaput, háromszor el is találta. Mindössze 18 passza volt, ami ultra kevés, de az individualista játéka ezúttal igencsak célba ért. 32 párharcot vállalt, ami messze a legtöbb a csapatban, viszont mindössze minden ötödiket nyerte, ami nem túl acélos. Ha nem szerez két gólt, akkor ez botrányos szint lett volna, de szerzett!
Tallo után Beridze volt a második legjobban értékelt játékos a 280-as átlaggal. 27 passza volt 85% hatékonysággal ért célba, és ő cselezett a legtöbbször hétszer 57%-os hatékonysággal. Beridze meccsek óta a legjobb háromban van, óriási nyeresége a csapatnak.
Nagyon magas szinten teljesített a védelem. Mivel nem volt középpályás szűrés, ezért elég nagy teher hárult rájuk, és elég hatékonyan megoldották. Kastrati 271-es mutatója bőven NB1 átlag feletti, de ide tartozik Koutroumpis 259-e is, és Antonovnak vagy Pauljevicnek sem kell szégyenkeznie a 242 és 234-es mutatókkal.
A leggyengébb teljesítmény sajnos ezúttal is Mitrovicshoz köthető. Ő 215-ös indexszel játszott, amit 8 labdavesztése és a mindössze 33%-os párharc mutatója indokolt. A másik középpályásunk Csongvai ezúttal 271-et játszott, ami kifejezetten magas, és az idényben most nyújtotta a legjobb teljesítményét. 42 passza 74%-o pontossággal megfelel az első osztály átlagának. 16 párharca volt, ami szintén NB1-es átlag, viszont 69%-ban nyerte, ami átlag feletti. Ha hozzávesszük, hogy Áron eddig a negyvenet sem érte el ebben a mutatóban, azt kell mondjam nála a legnagyobb az előrelépés a csapatból.
Csapatjátékunk továbbra is ösztönös volt, de úgy tűnik az utolsó két mérkőzésre a fiúk utol érték magukat, és egyéni képességeik alapján le tudták gyűrni a Kispestet és a Zetét is.
Karácsonyra kaptunk egy új edzőt, akinek vannak nagyon jó és kiugróan gyenge eredménye is. Én bízom benne, hogy nálunk a szebbik arcát mutatja, de ha csak azt érjük el, hogy vele megszakad a szerb vonal, már az is fél siker.
Rövid lesz a felkészülés, és hogy mit tudunk teljesíteni a tavasszal, az nagy mértékben függ attól is, hogy sikerül megerősíteni vagy meggyengíteni a keretet.
https://www.youtube.com/watch?v=9bDfJZKqSdo